Climbing Technology

Karabinek Concept WG Twist Lock – grey/orange

96,99
94,08 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 26

otrzymasz 19 punktów na następne zakupy.


Lekki karabinek osobisty z nowoczesnym zamkiem typu Twist Lock to świetny kompan każdego wspinacza, zarówno na tych mniejszych, jak i większych ścianach. Doskonale współpracuje z przyrządami asekuracyjnymi i jest bardzo poręczny.

Karabinek typu HMS to podstawa w każdym rodzaju wspinaczki. Dlatego też firma Climbing Technology przykłada tak dużą wagę do tego, aby spełniał najwyższe standardy i był wygodny w obsłudze. W końcu będzie to jeden z najczęściej użytkowanych karabinków spośród całego szpeju.

Karabinek CT wykonano ze stopów lekkich w technologii kucia na gorąco. Metoda ta jest stosowana tylko w najwyższej klasy karabinkach. Pozwala uzyskiwać bardziej skomplikowane kształty, a w konsekwencji obniżyć wagę przy zachowaniu wysokiego poziomu wytrzymałości. Złożony przekrój korpusu oraz odpowiednie zaokrąglenie krawędzi pozytywnie wpływa na liny i taśmy użytkowane wraz z karabinkiem.

W modelu WG zastosowano niezwykle prosty w obsłudze zamek Twist Lock. Gwarantuje on automatyczne zamknięcie i zabezpieczenie zaraz po puszczeniu zamka. Ponadto łatwo się go otwiera- poprzez proste przekręcenie „nakrętki” i otwarcie zamka. Całość jest intuicyjna i bardzo wygodna w użytkowaniu.

W karabinku tej klasy nie mogło oczywiście zabraknąć bezząbkowego rozwiązania catch-free. Dzięki niemu karabinek mniej haczy się się o taśmy i liny, umożliwiając szybkie przepinanie.

Climbing Technology Concept WG to zaawansowany technologicznie karabinek osobisty, na którym możesz zawsze polegać.


Specyfikacja Techniczna
Kolorpomarańczowy, szary
Opinie Klientów

Podobne produkty