Czekany

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5
Promocja! Czekan Alpin Tour Light - grey

Czekan Alpin Tour Light – light grey CT

Original price was: 331,98zł.Current price is: 299,90zł.

Promocja! Czekan Dron Plus

Czekan Dron Plus

Original price was: 499,99zł.Current price is: 479,80zł.

Promocja! Czekan Hound Plus

Czekan Hound Plus

Original price was: 399,99zł.Current price is: 398,77zł.

Czekan turystyczny CAMP Neve 50cm

Czekan turystyczny CAMP Neve 50cm

307,76
298,53 z kodem: WIOSNA24

Promocja! Łopata śnieżna Agile Kit

Łopata śnieżna Agile Kit CT

Original price was: 501,97zł.Current price is: 491,96zł.

Jeśli spytać by losowo napotkaną osobę jaki element ekwipunku najbardziej kojarzy się ze wspinaniem i alpinizmem, to na 99% odpowiedź będzie brzmiała: czekan. Trudno się temu dziwić, wszak nie bez kozery najbardziej prestiżowe nagrody, przyznawane w świecie alpinizmu noszą dumną nazwę „Złotych Czekanów”.
Choć czekan kojarzy się przede wszystkim z techniczną wspinaczką w trudnym terenie, to jednak z powodzeniem wykorzystywany jest również w zimowej turystyce górskiej oraz skituringu.

Lista jego zastosowań jest naprawdę szeroka – od podpierania się i wykuwania stopni w lodzie lub śniegu, po asekurację, a nawet… hamowanie w sytuacjach awaryjnych.

Na rynku znajdziemy różne modele o zróżnicowanym profilu – te wyposażone w proste lub lekko wygięte styliska świetnie sprawdzą się jako czekany turystyczne, natomiast mocno wygięte i posiadające wyprofilowany uchwyt zaprojektowano z myślą o wspinaniu mikstowym i lodowym.

Wybierając czekan warto więc dobrze się zastanowić w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać i w zależności od naszych preferencji postawić na model najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

Zdecydowanie rekomendujemy również korzystanie z produktów sprawdzonych i renomowanych marek – trudno w tym względzie o lepszą rekomendację niż legendarna włoska marka Climbing Technology – w naszym sklepie znajdziecie pełen wybór czekanów sygnowanych logiem CT, będącym synonimem wysokiej jakości.