Czekany

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8
Czekan Agile Ice Axe - orange

Czekan Agile Ice Axe – orange

289,45
272,08 z kodem: ZIMA23

Promocja! Czekan Alpin Tour Light - grey

Promocja! Czekan Alpin Tour Plus

Czekan Alpin Tour Plus CT

365,79

Promocja! Czekan Dron Plus

Czekan Dron Plus

479,80

Promocja! Czekan Hound Plus

Czekan Hound Plus

398,77

Czekan turystyczny CAMP Neve 50cm

Czekan turystyczny CAMP Neve 50cm

307,76
289,29 z kodem: ZIMA23

Promocja! Łopata śnieżna Agile Kit

Łopata śnieżna Agile Kit CT

491,96

Jeśli spytać by losowo napotkaną osobę jaki element ekwipunku najbardziej kojarzy się ze wspinaniem i alpinizmem, to na 99% odpowiedź będzie brzmiała: czekan. Trudno się temu dziwić, wszak nie bez kozery najbardziej prestiżowe nagrody, przyznawane w świecie alpinizmu noszą dumną nazwę „Złotych Czekanów”.
Choć czekan kojarzy się przede wszystkim z techniczną wspinaczką w trudnym terenie, to jednak z powodzeniem wykorzystywany jest również w zimowej turystyce górskiej oraz skituringu.

Lista jego zastosowań jest naprawdę szeroka – od podpierania się i wykuwania stopni w lodzie lub śniegu, po asekurację, a nawet… hamowanie w sytuacjach awaryjnych.

Na rynku znajdziemy różne modele o zróżnicowanym profilu – te wyposażone w proste lub lekko wygięte styliska świetnie sprawdzą się jako czekany turystyczne, natomiast mocno wygięte i posiadające wyprofilowany uchwyt zaprojektowano z myślą o wspinaniu mikstowym i lodowym.

Wybierając czekan warto więc dobrze się zastanowić w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać i w zależności od naszych preferencji postawić na model najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

Zdecydowanie rekomendujemy również korzystanie z produktów sprawdzonych i renomowanych marek – trudno w tym względzie o lepszą rekomendację niż legendarna włoska marka Climbing Technology – w naszym sklepie znajdziecie pełen wybór czekanów sygnowanych logiem CT, będącym synonimem wysokiej jakości.