Buty wspinaczkowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Każda osoba, która spróbowała swoich sił we wspinaczce z pewnością wie, że nic tak nie poprawia komfortu jak dobrze dobrane buty wspinaczkowe, umożliwiające precyzyjne stawanie na stopniach i lepsze „czucie” powierzchni, na której stawiamy stopy.

Wybierając buty wspinaczkowe warto zwrócić uwagę na rozmiar – wśród wspinaczy jeszcze do nie dawna pokutował mit, który można by streścić następująco: „im mniejszy rozmiar buta jesteśmy w stanie wcisnąć na stopę, tym lepiej”. Nic bardziej mylnego – buty powinny być przede wszystkim wygodne, a nie sprawiać, że będziemy krzywić się na twarzy, walcząc z bólem! Dotyczy to zwłaszcza zakupu pierwszych butów – tu komfort powinien być priorytetem, tak byśmy mogli skupić się na nauce techniki i nabywaniu poprawnych wzorców ruchowych. Eksperymentować z bardziej ciasnymi i dopasowanymi butami radzimy już na etapie, gdy stopy przyzwyczają się do butów wspinaczkowych, a ciało do specyfiki ruchu na ścianie / w skałach.

Przed zakupem sugerujemy zapoznanie się z rozmiarówką danego producenta, gdyż bardzo często różnią się one między sobą – część będzie odpowiadała tradycyjnej i wówczas z dużym prawdopodobieństwem rozmiar noszony na co dzień okaże się optymalny. Jednak nie jest to regułą, dlatego zawsze dobrze jest zmierzyć stopę i zapoznać się z informacją producenta. Pamiętajcie, że jeśli nie traficie z rozmiarem, w naszym sklepie możecie zawsze liczyć na darmową wymianę bądź zwrot. Zapraszamy na zakupy!