Zestaw kości DMM HB BRASS OFFSET 0-6

Original price was: 659,99zł.Current price is: 499,00zł.
Price in the last 30 days is the same as current

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 26

otrzymasz 99 punktów na następne zakupy.


Asymetryczne, mosiężne mikrokości
Produkowane niegdyś przez HB, obecnie udoskonalone przez DMM. Brass Offsety korzystają z takiego samego, wielowymiarowo-asymetrycznego profilu jak większe Alloy Offsety, dzięki czemu lepiej będą się zacierać w rysach o mniej regularnym kształcie czy hakodziurach.

Wyjątkowy materiał
W odróżnieniu od pozostałych kości w ofercie DMM, główki tego modelu wykonane są z mosiądzu. Jest to materiał na tyle miękki, że mocno zaciera się w rysie, pozostając jednak na tyle odpornym, żeby użytkownik nie musiał się martwić o deformację kości.

Duża powierzchnia styku
Dzięki wtopieniu cięgieł kości w materiał główki, producent mógł zwiększyć powierzchnie ścian bocznych główki kości, a tym samym zwiększyć pole kontaktu z rysą. Takie rozwiązanie pozwala bardziej równomiernie rozprowadzać obciążenie, co szczególnie przyda się w luźno związanych skałach. Umożliwiło to także zastosowanie grubszego drutu stalowego, zwiększając wytrzymałość całej kości.

Duże pokrycie rozmiarów
Markę DMM zbudowali wspinacze tradowi – zdawali sobie oni więc sprawę z tego, jak irytująca potrafi być sytuacja, gdy jesteśmy kilka metrów nad ostatnim przelotem a w jedynej rysie w naszym zasięgu idealnie siadłaby kość, którą zostawiliśmy kilka wpinek niżej. Dlatego też, pomiędzy poszczególnymi rozmiarami występują duże, nawet kilkudziesięcioprocentowe, zgodności co do zakresu. Razem ze wspomnianym wyżej ergonomicznym kształtem czyni to wspinanie na własnej znacznie przyjemniejszym.

Anodyzowane oznaczenia cięgieł kości
DMM, chcąc przyśpieszyć znalezienie odpowiedniego rozmiaru kości, zdecydował się poddać cięgła kości procesowi anodyzacji. Oprócz aspektu wizualnego, proces ten wpływa również na trwałość. Powierzchnia aluminium użytego do produkcji zyskuje antykorozyjne i mechaniczne zabezpieczenie, które szczególnie docenimy chociażby podczas wspinania na klifach. Co więcej, kolory są zgodne między innymi z mechanikami DMM, a producent ma w swojej ofercie także karabinki sprzętowe anodyzowane na kolory Brassów – szybkie osadzenie odpowiedniego rozmiaru w trudnościach jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

7 rozmiarów oraz duży zakres

Brass Offsety produkowane są w aż 7 rozmiarach, a łączny zakres całego seta to od 3.7 mm do 13.9 mm. Wszystkie kości mogą również pochwalić się spełnianiem norm bezpieczeństwa EN 12276:2013.

Europejska produkcja i najwyższa jakość
DMM jest praktycznie synonimem słów „precyzja” oraz „dbałość o detale” jeśli chodzi o sprzęt wspinaczkowy. Każdy z produktów noszących dumne logo walijskiego smoka został zaprojektowany oraz przetestowany w skałach okalających niewielkie miasteczko Llanberis (czyt. Hlanberyz), gdzie sztab ludzi pracował nad tym, żeby był on jak najbliższy perfekcji. Praktycznie wszystkie wyroby DMM opuszczają drzwi fabryki, która w swoim wnętrzu skrywa zarówno historyczne prasy hydrauliczne, jak i ultranowoczesne obrabiarki CNC, a zanim trafią w ręce wspinaczy przechodzą drobiazgową kontrolę jakości, połączoną z nadawaniem indywidualnego numeru seryjnego. Wszystko to sprawia, że doświadczenie obcowania z produktami DMM jest czymś specjalnym i unikalnym tylko dla tej marki.


Specyfikacja Techniczna
Ilość [szt.]7
Wytrzymałość10kN
Waga85g
Kolorwielokolorowy
Opinie Klientów

Podobne produkty