Zestaw kości DMM HALFNUT SET 1 – 7

Original price was: 479,99zł.Current price is: 399,99zł.
Price in the last 30 days is the same as current

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 1

otrzymasz 79 punktów na następne zakupy.


Kości DMM HALFNUT SET 1-7 przecięte w połowie swojej szerokości i osadzone na pojedynczym drucie, ich wąski profil stwarza dużo więcej możliwości instalacji, chociażby w takich miejscach jak hakodziury, mikrorysy czy pęknięcia.

O pewność osadzenia dba również sam kształt główek kości inspirowany, a jakże, Wallnutami.

Typowo dla DMM, wszystkie rozmiary kości zwiększają swoją szerokość u dołu, dzięki czemu można je pewnie osadzić w rozszerzających się rysach. Dodatkowo, zewnętrzna strona główki jest obła, podczas gdy druga posiada wklęsły profil, w efekcie czego lepiej zacierają się one w nieregularnych rysach.

Producent również w kwestii materiału nie poszedł na łatwiznę. Każdy z Halfnutów produkowany jest na obrabiarce maszynowej ze stopu aluminium hartowanego na gorąco, w warunkach indywidualnych dla danego rozmiaru – wszystko po to, żeby uzyskać złoty środek pomiędzy twardością, wytrzymałością a łatwością zacierania. Kości w rozmiarach od 1 do 4 produkowane są z twardszego stopu, ze względu na swoją mniejszą objętość, podczas gdy rozmiary 5 – 7 robione są z aluminium miększego, zapewniającego lepsze osadzenie. Największy rozmiar jest dodatkowo wydrążony na bocznych ściankach dla obniżenia wagi.

Pojedynczy drut ze stali nierdzewnej użyty jako cięgło kości nie dość, że jest wyraźnie lżejszy od systemu użytego w Wallnutach czy Alloy Offsetach, to zachowuje także dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest również odpowiednio elastyczny, dzięki czemu bez problemu możemy osadzić kość nad głową, nie ryzykując przy tym przypadkowego wyjęcia Halfnuta z rysy poprzez mocniejsze szarpnięcie liną. Na drucie znajduje się duże, wyraźne oznaczenie wielkości (oraz koloru) danej sztuki.

DMM, chcąc przyśpieszyć znalezienie odpowiedniego rozmiaru kości, zdecydował się poddać główki procesowi anodyzacji. Oprócz aspektu wizualnego, proces ten wpływa również na trwałość. Powierzchnia aluminium użytego do produkcji zyskuje antykorozyjne i mechaniczne zabezpieczenie, które szczególnie docenimy chociażby podczas wspinania na klifach. Co więcej, kolory są zgodne między innymi z mechanikami i innymi kośćmi DMM, a producent ma w swojej ofercie także karabinki sprzętowe anodyzowane na kolor Halfnutów – szybkie osadzenie odpowiedniego rozmiaru w trudnościach jeszcze nigdy nie było tak łatwe.


Specyfikacja Techniczna
Ilość [szt.]7
Wytrzymałość6kN
Waga112g
Kolorwielokolorowy
Opinie Klientów

Podobne produkty