Ocun

Zestaw Ekspresów Hawk QD wire PAD 16, 10 cm 5-pack – blue

313,42
304,02 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 1

otrzymasz 62 punkty na następne zakupy.


Zestaw ekspresów wspinaczkowych Ocun Hawk QD wire PAD 16, 10 cm 5-pack to świetny kompan miłośników wertykalnego poruszania się po ścianie, szczególnie polecany do alpejskiej i wielowyciągowej odmiany tego sportu. Wykorzystuje lekkie karabinki Hawk Wire, których druciany zamek świetnie radzi sobie z mrozem. Poliamidowa taśma użyta w tym modelu cechuje się wysoką wytrzymałością i również doskonale dba o bezpieczeństwo wspinacza.

Waga karabinków może mieć niewielkie znaczenie, kiedy pokonujemy krótki i stosunkowo łatwy odcinek wspinaczkowej drogi. Jednak, kiedy mamy do czynienia ze wspinaczką wielowyciągową czy alpejską, aspekt ten staje się bardzo ważny. Aby cieszyć się lekkością zabieranych elementów szpeju, postaw na zestaw ekspresów wspinaczkowych Ocun Hawk QD wire PAD 16, 10 cm 5-pack. Dodatkowo cechują się dobrą wytrzymałością, a zamki karabinków nie zamarzają, kiedy temperatura odtoczenia jest niska.

Ekspres Hawk, dzięki swojej charakterystyce, jest rozwiązaniem szczególnie przeznaczonym do wspinaczki wielowyciągowej oraz alpejskiej. Dolny karabinek tego niezawodnego zestawu wyposażony jest w gumowe zabezpieczenie zapobiegające obracaniu.

Typ zamka Wire ma wiele zalet. Przede wszystkim nie zapycha się zabrudzeniami i nie zamarza w niskich temperaturach, co ma szczególne znaczenie w alpejskich warunkach. Dodatkowo bardzo wygodnie się wpina w niego linę a dzięki niskiej wadze nie otwiera się podczas uderzania o skałę. Wszystko to dodatkowe zalety, poza oczywistą oszczędnością wagi.

Profil karabinka Hawk jest zaprojektowany w taki sposób by nie niszczył lin oraz taśm, które w niego wepniemy. Ergonomiczny kształt korpusu pozwala na bardzo szybkie i pewne wpinki.


Specyfikacja Techniczna
Waga0,38 kg
Długość10cm
Kolorniebieski
Wytrzymałość25kN
Opinie Klientów

Podobne produkty