Climbing Technology

Zestaw Ekspresów Berry Set DY 12cm – blue/ocher

499,99

Koszt dostawy od: 9,99 zł

osób kupiło: 27

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

otrzymasz 99 punktów na następne zakupy.


Zestaw 6 ekspresów z najnowszej kolekcji BERRY w ofercie Climbing Technology. Każdy ekspres złożony został z 2 D-kształtnych karabinków, spiętych ultracienką i ultralekką taśmą dyneema 11 mm, o minimalnej oferowanej długości – 12 cm.

Obydwa karabinki wchodzace w skład ekspresu, BERRY W i BERRY S, wykonano metodą kucia na gorąco, co czyni je bardzo wytrzymałymi i optymalnie wyprofilowanymi. Kształtem bliźniaczo przypominają popularne karabinki LIME – tu jednak, dopieszczono zamki, tak aby doskonałe stało się jeszcze lepsze!

Zamek typu agrafka w Berry W (dolny karabinek) wyposażono w nowy, opatentowany system obudowania ząbka FG (Free Gate). To połaczenie wszystkich zalet drucianych zamków (odporność na zabrudzenia, zamarzanie) z bezząbkowym zakończeniem a’la keylock. Całość zapewnia łatwość wpinania i wypinania liny, a także innych sprzetów o potencjalnie cieńszej średnicy. Dzięki temu nic nie haczy się w trakcie operacji sprzętowych, czyniąc obsługę płynną i zawsze bezproblemową.

Wytrzymałość karabinka prostego: 24.7.8 kN

  • CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA

Bezząbkowy zamek CF (Catch Free) w górnym karabinku z pełnym, prostym zamkiem (BERRY S) wzbogacono o żłobienia poprawiające chwyt i tarcie. Całość sprawia, że karabinek jest szybki w obsłudze i super skuteczny. Brak ząbka zapewnia łatwość wpinania i wypinania karabinka w plakietki (czy też wpinania weń cięgieł kości, friendów albo pętli z cienkiej dyneemy jeśli będzie używany także poza ekspresem). Nowe żłobienia, obecne w topowej kolekcji karabinków i ekspresów CT, ułatwiają manipulacje dłonią gdy karabinek wpięty jest w szpejarkę. Sprawia, że nie ma mowy o wyślizgnięciu się otwartego zamka spomiędzy palców, a więc wypięcie ze szpejarki i wpiecie w plakietkę, w kluczowych trudnościach drogi, odbyć sie może pewnie, płynnie i jednym ruchu.

Wytrzymałość karabinka prostego: 23.8.8 kN

  • CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA

Obydwa karabinki spięto ultralekką taśmą z włókien dyneema DY o minimalnej szerokości 11 mm i minimalnej długości – 12 cm.

W sklad zestawu wchodzi 6 ekspresów.


Specyfikacja Techniczna
Kolor brunatnożółty, niebieski
Długość 12cm
Wytrzymałość 22kN
Opinie Klientów

Podobne produkty