Zestaw Edelrid Mega Jul Belay Kit Bulletproof Screw

256,58
248,88 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 2

otrzymasz 51 punktów na następne zakupy.


Zestaw składający się z przyrządu asekuracyjno-zjazdowego EDELRID Mega Jul i karabinka HMS EDELRID Bulletproof Screw FG. Zaprojektowany z myślą o wygodnej i bezpiecznej asekuracji w każdych warunkach. 


Mega Jul jest jednym z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych przyrządów asekuracyjno-zjazdowych na rynku. Wielokrotnie nagradzany na branżowych targach, konstrukcją przypomina klasyczny kubek, ale w odróżnieniu od swojego tradycyjnego odpowiednika wyposażono go w szereg rozwiązań polepszających funkcjonalność i komfort asekuracji.


Mega Jul wspomaga hamowanie liny poprzez zastosowanie specjalnie wyprofilowanych rowków, które wyłapują linę podczas odpadnięcia i blokują ją w przyrządzie. Lina jest również dodatkowo blokowana przez karabinek, który dociska ją do przyrządu. Blokadę możemy zwolnić w bardzo prosty sposób, podważając kciukiem konstrukcję. To proste, ale niezwykle skuteczne rozwiązanie w wydatny sposób zwiększa bezpieczeństwo podczas wspinania, gdyż ogranicza możliwość błędu asekuranta, będącego konsekwencją np. poparzenia liną.


W odróżnieniu od typowych kubków Mega Jul wykonany został nie z aluminium, ale z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dzięki temu konstrukcja wytrzyma naprężenia powstające podczas asekuracji oraz zjazdów, będzie również odporna na korozję, co jest nie bez znaczenia, gdy korzystamy z niego w wilgotnym otoczeniu.


Przyrządu EDELRID Mega Jul możemy używać zarówno do asekuracji dolnej, jak i górnej, gdyż wyposażono go w dodatkowe ucho, umożliwiające wpięcie do stanowiska. Ze względu na dwa otwory może być używany z linami pojedynczymi, jak również połówkowymi. Dopuszczalna średnica liny to 7,9 – 10,5 mm.


Cechy:


Materiał: stal nierdzewna


Waga: 65 g


Certyfikacja: EN 15151-2


Dopuszczalna średnica liny: 7,9 – 10,5 mm


Nakładka z tworzywa ułatwiająca operowanie przyrządem


————————–

EDELRID Bulletproof Screw FG to karabinek typu HMS o hybrydowej konstrukcji – wykonano go ze stopu lekkiego aluminium o profilu H, który w newralgicznych miejscach wzmocniony został stalowym insertem. Takie rozwiązanie wydatnie przedłuża jego żywotność, gdyż stalowa wkładka chroni obszar szczególnie narażony na zużycie w wyniku tarcia generowanego przez pracującą linę. 


Specjalna poprzeczka spring bar umożliwia wygodne wpięcie karabinka w łącznik uprzęży, dzięki czemu nie będzie się on przekręcał w trakcie asekuracji, co eliminuje ryzyko niepożądanego i potencjalnie niebezpiecznego obciążenia poprzecznego. Zamek karabinka blokowany jest za pomocą obrotowego pierścienia, którego faktura została zaprojektowana tak, by ułatwić zakręcanie i odkręcanie – zarówno gołymi rękami, jak i w rękawiczkach. 


Cechy:

Materiał: aluminium / stal nierdzewna


Waga: 84 g


Wymiary: 110 x 89 mm


Wytrzymałość: 25/9/7 kN


Certyfikacja: EN 12275, EN 362


Specyfikacja Techniczna
Do lin7,8 do 10,5 mm
Opinie Klientów

Podobne produkty