Uprząż wspinaczkowa EDELRID HELIOS

544,54
528,20 z kodem: WIOSNA24
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 4

otrzymasz 108 punktów na następne zakupy.


Niezwykle komfortowa i kompaktowa uprząż wspinaczkowa, zaprojektowana przy współpracy z naukowcami z Politechniki w Monachium, aby jeszcze bardziej zoptymalizować rozkład obciążenia, a także strefy nacisku podczas zarówno podczas wspinania, jak i swobodnego wiszenia w uprzęży.

Ten model stworzony został z myślą o wspinaczach o profilu ciała „O”, czyli o podobnym obwodzie w biodrach i talii. Zastosowana technologia 3D Pad zapewnia optymalne dopasowanie do ciała i zarazem niską wagę, poprzez ograniczenie wyściełania do strategicznych miejsc.

Motylkowy kształt pasa biodrowego odpowiada z kolei optymalny rozkład ciężaru, zwiększając tym samym komfort. Jest to szczególnie przydatne podczas asekuracji z górnego stanowiska bądź patentowania dróg, wymagających długiego wiszenia w uprzęży. Pas biodrowy wyposażono w 20 mm klamrę typu Slide Block.

Pętle udowe można indywidualnie regulować za pomocą wygodnych w obsłudze 15 milimetrowych klamer typu Slide Block. Tekstylne wstawki nad klamrami dodatkowo zabezpieczają je przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. 


Uprząż wyposażono w cztery symetrycznie rozmieszczone po obydwu stronach szpejarki, dwa uchwyty do mocowania klipsów na śruby lodowe oraz dodatkowy uchwyt z tyłu umożliwiające wygodne doczepienie woreczka na magnezję.


Cechy:

  • Technologia 3D Pad zapewniająca anatomiczne wsparcie i komfort dzięki trójwymiarowemu formowaniu, optymalnemu rozkładowi ciężaru i inteligentnie wzmocnionej wyściółce

  • Wskaźnik zużycia Dyneema®, który w przypadku zwiększonego ścierania ujawnia wewnętrzne czerwone nici

  • Klamra Slide Block 20 mm na pasie biodrowym i klamry Slide Block 15 mm na pętlach udowych, które można całkowicie otworzyć, aby ułatwić zakładanie uprzęży podczas noszenia nart lub raków

  • Cztery szpejarki, dwa uchwyty do mocowania klipsów na śruby lodowe

  • Dodatkowy uchwyt z tyłu na woreczek na magnezję

  • Posiada certyfikat Bluesign®

  • W zestawie dodatkowa nerka z mocowaniem do pasa biodrowego – idealna na przechowywanie kluczy, telefonu, batoników etc.

  • Certyfikacja: EN 12277 Typ C

  • Waga: 385 g (rozmiar S), 410 g (rozmiar M), 440 g (rozmiar L)

Opinie Klientów

Podobne produkty