Climbing Technology

Uprząż Tami – blue

252,24
244,67 z kodem: WIOSNA24
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 26

otrzymasz 50 punktów na następne zakupy.


Niezwykle lekka uprząż wspinaczkowa o specjalnym przeznaczeniu. Powstała z myślą o skitouringu oraz wyprawach wysokogórskich. Innowacyjna konstrukcja pozwoliła na redukcję wagi i zapewnienie maksymalnej funkcjonalności.

Model zaprojektowany przez specjalistów włoskiej marki na bazie doświadczeń himalaistki i skialpinistki Tamary Lunger. Każdy element został maksymalnie dopracowany, aby sprawdzał się w najbardziej wymagających warunkach. Najważniejszą cechą tego modelu jest jego niska waga oraz minimalistyczne rozmiary. Dzięki nim uprząż doskonale spisuje się na wyprawach górskich na dużych wysokościach jak i na nartach, gdzie na pierwszym miejscu stoi walka o każdy gram ekwipunku.

W uprzęży wspinaczkowej Climbing Technology Tami zastosowano bardzo wytrzymałe materiały. Nieduża szerokość poszczególnych taśm sprawia, że całość po spakowaniu zmieści się nawet w kieszeni. Zastosowana w pasie biodrowym tradycyjna aluminiowa klamra oferuje maksymalną niezawodność w wymagających warunkach atmosferycznych. Ponadto w okolicy łącznika zastosowano dodatkową osłonę, chroniącą pas przed szybkim przetarciem.

W modelu tym zastosowano zupełnie nowy system pętli udowych. Sprytne rozwiązanie pozwala na szybkie zakładanie uprzęży w każdych warunkach, również z nartami czy rakami na nogach. Odpowiadają za to między innymi klamry RelEasy, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łatwo rozpiąć bez ściągania rękawic.

Uprząż Climbing Technology Tami, pomimo minimalistycznej wagi, zachowuje pełną funkcjonalność podczas podążania na szczyt. Po bokach umieszczono dwie usztywnione szpejarki, które pozwolą na łatwy dostęp do najpotrzebniejszego szpeju. Dodatkowo zastosowano dwa uchwyty na karabinki sprzętowe, które są często wykorzystywane w trakcie zimowych wypraw.

CT Tami to jeden z czołowych modeli wśród ultralekkich uprzęży dostępnych na rynku. Perfekcyjna konstrukcja w połączeniu z wysokiej jakości materiałami sprawia, że jest z chęcią wybierana zarówno na wyprawy wysokogórskie, jak i przez miłośników skialpinizmu, poszukujących najlżejszego ekwipunku.


Specyfikacja Techniczna
Kolorniebieski
RozmiarL-XL, XS-M
Opinie Klientów

Podobne produkty