Sprzęt turystyczny

Sprzęt turystyczny

Sprzęt turystyczny jest niezbędny podczas różnych wyjazdów kempingowych. Tego rodzaju wypady są doskonałą okazją do spędzenia czasu blisko natury, na świeżym powietrzu i w towarzystwie rodziny lub znajomych. Aby pobyt był komfortowy, bezpieczny i wygody, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Sprzęt tego typu powinien być dopasowany zarówno do sposobu organizacji wyjazdu, jak i indywidualnych potrzeb. Wiele przydatnych produktów znaleźć można w ofercie naszego sklepu ProAdventure.

Spis treści:
W jakie wyposażenie należy się zaopatrzyć?
Materace i śpiwory
Akcesoria do gotowania
Multitoole i saperki
Śledzie do namiotu
Oferta ProAdventure

W jaki sprzęt turystyczny trzeba się zaopatrzyć pod namiot?

Sprzęt turystyczny pod namiot powinien zapewniać jak największy komfort pobytu, zwłaszcza w przypadku planowania noclegu. Wszystkie produkty muszą być przydatne, aby nie zajmowały cennego miejsca bagażowego. Podstawę stanowi sam namiot, który powinien mieć odpowiednią wielkość, wysokiej jakości stelaż oraz różne udogodnienia, np. w postaci paneli ułatwiających organizację wnętrza. Istotnym elementem wyposażenia będą różne meble kempingowe. Do ich zalet należy łatwość użytkowania, niewielki rozmiar po złożeniu oraz niska waga. Tego rodzaju stoliki czy krzesła turystyczne są w pełni przenośne, dzięki czemu znacząco zwiększają wygodę spożywania posiłków czy wypoczywania na świeżym powietrzu.

Materace i śpiwory

Nowoczesne materace i śpiwory zapewniają odpowiednią izolację od podłoża, dzięki czemu chronią przed wychłodzeniem organizmu, przeziębieniem czy zapaleniem korzonków. Wybrany produkt powinien być dostosowany do temperatury otoczenia, a także wzrostu i wagi użytkownika. W wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem będzie śpiwór typu mumia, który zapewnia dopasowanie do ciała. Jego zastosowanie zabezpiecza przed ulatnianiem się ciepła ze względu na wewnętrzny kołnierz termiczny. Taki śpiwór dysponuje też specjalnym kapturem ze ściągaczem, który można naciągnąć na głowę. Duże znaczenie ma rodzaj wykorzystywanych materiałów. Bardzo dobrze w wilgotnych warunkach sprawdzają się syntetyczne wypełnienia, a także tworzywa wierzchnie o dobrych właściwościach termoizolacyjnych po zamoczeniu.

Akcesoria do gotowania

Pod namiotem bardzo przydane są akcesoria do gotowania. Dotyczy to zarówno kuchenek, palników czy grillów, jak i różnych narzędzi turystycznych, toreb termicznych, świec, sztućców, oczyszczaczy wody czy kompletnych zestawów kuchennych zawierających osłony, podstawki, przykrywki oraz inne elementy.
W ofercie naszego sklepu znaleźć można wiele produktów, które znacząco ułatwiają przygotowywanie posiłków na łonie natury. Poszczególne garnki, miski, kubki, talerze, menażki czy patelnie wykonane są z solidnych materiałów, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach zewnętrznych. Nie bez znaczenia pozostaje lekkość tych akcesoriów, co jest bardzo istotne w przypadku długich trekkingów. Oferowany przez nas sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym jest łatwy do utrzymania w czystości. Na szczególną uwagę zasługują torby termiczne, pozwalające na utrzymanie właściwej temperatury przechowywanych produktów spożywczych.

Rozstawiony namiot nocą

Multitoole i saperki

Do wyjątkowo przydatnych akcesoriów turystycznych należą multitoole. Tego rodzaju produkt ma postać podręcznego narzędzia wielofunkcyjnego, które można zawsze przechowywać przy sobie za pomocą dołączanej poszewki. Przyrządy te są zwykle solidnie wykonane, ze względu na zastosowanie stali nierdzewnej oraz wytrzymałych rękojeści. Dostępne narzędzia to zazwyczaj nożyczki, kombinerki, otwieracz do puszek i butelek, przecinak do drutu, szydło, płaski śrubokręt czy ostrze gładkie i ząbkowane, a także baza do bitów imbusowych, krzyżakowych czy płaskich. W naszym sklepie dostępne są multitoole zapewniające pewny chwyt podczas operowania, ze względu na karbowane brzegi ergonomicznej rękojeści.
Do przydatnych akcesoriów należą też saperki, czyli składane przyrządy łączące w sobie funkcję łopaty, piły i kilofa.

Śledzie do namiotu

Podczas wyprawy turystycznej nieocenione będą także śledzie do namiotu, czyli specjalne szpilki mocujące. Ich zastosowanie daje pewność, że stelaż nie rozpadnie się podczas deszczowych dni czy silnych wiatrów. Śledzie zwykle dołączane są do zestawu razem z namiotem, jednak warto posiadać zapasowe egzemplarze. Porządne przymocowanie do podłoża nie tylko zwiększa komfort użytkowania, ale też przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Skorzystanie z wysokiej jakości śledzi namiotowych daje pewność, że cała konstrukcja będzie bardzo stabilna.

Tani sprzęt turystyczny w sklepie internetowym ProAdventure

Tani sprzęt turystyczny znaleźć można w naszym sklepie internetowym, czyli ProAdventure. Działamy jako grupa młodych miłośników aktywności na świeżym powietrzu, wspinaczki górskiej oraz turystyki. Oferujemy najwyższej jakości wyposażenie dla sportowców i amatorów, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności. Promujemy i wspieramy także wszelkie wydarzenia związane z turystyką górską i wspinaczką. Zapraszamy do zapoznania się z kategoriami naszego sklepu internetowego i zachęcamy do zakupów.