Petzl

Przyrząd zaciskowy awaryjny Petzl – Tibloc

167,12
157,09 z kodem: ZIMA23

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Wyślemy w następny dzień roboczy.

Produkt dostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 10

otrzymasz 33 punkty na następne zakupy.


Petzl Tibloc to bardzo niewielki przyrząd zaciskowy, który swobodnie przesuwa się w górę po linie i blokuje po obciążeniu w dół. Jego działanie opiera się na ząbkach wewnątrz korpusu, które wbijają się w oplot liny. Tibloc współpracuje z linami o średnicy 8 – 11 mm, należy zablokować go karabinkiem o owalnym przekroju. Super zestawem jest Tibloc z karabinkiem Sm’D, który ma w korpusie otwór. Dzięki temu można połączyć go linką z Tiblockiem i nie martwić się o możliwość zgubienia przyrządu. Jak to zrobić opisaliśmy tutaj.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, może nie jest idealnym rozwiązaniem, gdy trzeba podejść na linie długie metry, ale w sytuacjach awaryjnych jest niezastąpiony. Jest na tyle lekki, że warto go mieć zawsze przy uprzęży. Petzl Tibloc sprawdzi się także przy prostych systemach wyciągowych.

Najnowsza odsłona Tibloca w porównaniu ze starym modelem ma dodatkowy element z tworzywa sztucznego. Fakt, że przyrząd nie jest cały z metalu czyni go bardziej podatnym na uszkodzenia mechaniczne, ale dzięki kompaktowej budowie wciąż jest mega wytrzymały (cały korpus jest ze stali nierdzewnej). Zmiana dizajnu Tibloca miała na celu zniwelowanie samowolnego przesuwania się Tibloca w dół liny, gdy nie był obciążony. W najnowszej wersji zadbano także o odpowiedni kąt ząbków – od razu wbijają się w oplot liny i nie ma opcji, aby przyrząd “ślizgał się” po linie zanim się zablokuje. Możliwe, że te wszystkie problemy nie są znane pracownikom wysokościowym, a bardziej wspinaczom. Problem mógł występować przy mniejszych średnicach lin, których raczej nie stosuje się w pracy.

Przy okazji lekkich produktów, które przydają się w sytuacjach ratowniczych, polecamy również niewielki bloczek Ultralegere.

Przyrząd zaciskowy – Petzl Tibloc – najważniejsze cechy:

  • bardzo lekki – 40 g
  • idealny do awaryjnych sytuacji i niewielkich systemów wyciągowych
  • w obudowie jest otwór, który umożliwia usuwanie błota i zanieczyszczeń
  • certyfikacja: CE EN 567
Opinie Klientów

Podobne produkty