Przyrząd asekuracyjny EDELRID MEGA JUL

163,33
158,43 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 1

otrzymasz 32 punkty na następne zakupy.


Jeden z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych przyrządów asekuracyjno-zjazdowych na rynku. Wielokrotnie nagradzany na branżowych targach EDELRID MEGA JUL to klasyczny kubek, ale wyposażony w szereg rozwiązań polepszających jego funkcjonalność względem tradycyjnego odpowiednika. 


Przede wszystkim MEGA JUL wspomaga hamowanie liny poprzez zastosowanie specjalnie wyprofilowanych rowków, które wyłapują linę podczas odpadnięcia i blokują ją w przyrządzie. Lina jest również dodatkowo blokowana przez karabinek, który dociska ją do przyrządu. Blokadę możemy zwolnić w bardzo prosty sposób, podważając kciukiem konstrukcję. To proste, ale niezwykle skuteczne rozwiązanie w wydatny sposób zwiększa bezpieczeństwo podczas wspinania, gdyż ogranicza możliwość błędu asekuranta, będącego konsekwencją np. poparzenia liną.

MEGA Jul w odróżnieniu od typowych kubków wykonany został nie z aluminium, ale z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dzięki temu konstrukcja wytrzyma naprężenia powstające podczas asekuracji oraz zjazdów, będzie również odporna na korozję, co jest nie bez znaczenia, gdy korzystamy z niego w wilgotnym otoczeniu.

Przyrządu EDELRID Mega Jul możemy używać zarówno do asekuracji dolnej, jak i górnej, gdyż wyposażono go w dodatkowe ucho, umożliwiające wpięcie do stanowiska. Ze względu na dwa otwory może być używany z linami pojedynczymi, jak również połówkowymi. Dopuszczalna średnica liny to 7,9 – 10,5 mm.

Cechy:

  • Materiał: stal nierdzewna

  • Waga: 65 g

  • Certyfikacja: EN 15151-2

  • Dopuszczalna średnica liny: 7,9 – 10,5 mm

  • Nakładka z tworzywa ułatwiająca operowanie przyrządem


Specyfikacja Techniczna
Dopuszczalna średnica liny7,9 – 10,5 mm
Waga65g
Opinie Klientów

Podobne produkty