Climbing Technology

Kask wspinaczkowy CT Orion – light grey/blue

329,99
320,09 z kodem: SM2024
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 26

otrzymasz 65 punktów na następne zakupy.


Kask wspinaczkowy Climbing Technology Orion idealnie spisze się zarówno wśród początkujących, jak i wśród najbardziej doświadczonych wspinaczy. Dzięki niemu zaznasz maksymalnego bezpieczeństwa podczas wspinaczki górskiej, gdzie często opadające kamienie mogą pokrzyżować twoje wspinaczkowe plany.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów kask ten jest niezwykle odporny na uderzenia, co pozwoli na zapewnienie pewnej i skutecznej ochrony twojej głowy. Dodatkowo zaimplementowanie w nim udogodnień takich jak uchwyty mocowania czołówki, pozwolą Ci na wygodne korzystanie z niego nawet po zmroku.

Kask wspinaczkowy Climbing Technology Orion doskonale sprawdzi się w aktywnościach uprawianych przez cały rok. Wspinaczka skałkowa i górska, czy zdobywanie lodospadów, nie stanowią dla niego problemu. Nad bezpieczeństwem czuwa zaawansowana konstrukcja, w której użyto dwóch materiałów. Warstwa zewnętrza powstała z poliwęglanu. Jest bardzo wytrzymała na uderzenia i gwarantuje świetny wygląd całości, co nie jest bez znaczenia w trakcie długiej eksploatacji kasku. Wewnętrzna warstwa jest grubsza, wykonana ze spienionego polistyrenu, którego głównym zadaniem jest przechwytywanie i tłumienie energii uderzenia. Takie połączenie składa się na efektywną całość, która bardzo dobrze chroni głowę przed spadającymi skałami czy odłamkami lodu.

Wewnątrz kasku Climbing Technology Orion umieszczono wykonane z miękkiego materiału panele, które zapewniają wysoki poziom komfortu. W razie potrzeby można je łatwo wyjąć w celu odświeżenia. Za optymalne dopasowanie do głowy odpowiada system regulacji obwodu, którą sprawnie przeprowadza się jednym pokrętłem. Dzięki temu kask pewnie spoczywa na głowie przez cały czas. Dla zapewnienia wygody transportu całość można łatwo schować we wnętrzu, dzięki czemu kask zajmuje mniej miejsca w plecaku czy torbie. Dużą uwagę przywiązano do zapewnienia odpowiedniej wentylacji podczas wspinaczki. Liczne otwory wentylacyjne pozwalają na sprawną wymianę nagrzanego powietrza, tak aby przy głowie panował komfortowy klimat, nawet w czasie upalnych dni na ścianie. W przypadku rozpoczynania wspinaczki przed świtem lub jej kończeniu po zmroku niezbędnym elementem okażą się uchwyty pozwalające zmocować czołówką.

Kask Climbing Technology Orion – najważniejsze cechy:

  • Niezwykle niska waga;
  • Stabilnie leży na głowie;
  • Duża ilość otworów wentylacyjnych gwarantuje szybką wymianę nagrzanego powietrza;
  • Kask wykonany w technologii in-mould (zewnętrza część wykonana z poliwęglanu, wewnętrzna ze spienionego polistyrenu);
  • Regulacja obwodu za pomocą pokrętła, które można schować na czas transportu;
  • Uchwyty do zamocowania czołówki;
  • Wykonana z chłonnego materiału wyściółka;
  • Wyprodukowany w Europie;

Specyfikacja Techniczna
Rozmiar50-56cm, 57-62cm
Kolorjasny szary
Opinie Klientów

Podobne produkty