Nóż Mil-Tec survivalowy z krzesiwem, gwizdkiem i paracordem

36,62
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 36,62

Koszt dostawy od: 9,99 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 1

otrzymasz 7 punktów na następne zakupy.


Nóż Mil-Tec survivalowy z krzesiwem, gwizdkiem i paracordem to narzędzie turystyczne zaprojektowane z myślą o pasjonatach survivalu, militariów i outdooru.

Klingę drop-point o długości 100 mm wykonano ze stali nierdzewnej 3CR13 hartowanej do 53-55 HRC. Ostrze z takiej świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, z uwagi odporność na korozję oraz łatwość ostrzenia, do którego w zupełności wystarcza kieszonkowa osełka np. Work Sharp Pivot. Klinga drop-point o grubości 2 mm powoduje, że nóż nie zawiedzie nas podczas codziennych prac. Dzięki zastosowaniu mocnego sztychu, wklęsłego szlifu oraz wyraźnie zaokrąglonej krawędzi tnącej, nóż ma dobre właściwości tnące. Ryflowanie na grzbiecie pozwala na stabilne oparcie palca i precyzyjne prowadzenie ostrza. Klinga ma efektowne zdobienie w postaci fałszywego ostrza oraz frezowanego zbrocza z otworami, które zmniejszają masę noża. Ostrze zabezpieczono przed korozją czarną powłoką oksydy.

Klingę można rozkładać jedną ręką za pomocą frezowanego flippera lub obustronnego kołka. Po rozłożeniu ostrza jest ono stabilnie blokowane za pomocą sprawdzonego mechanizmu liner-lock. Stalowa listwa blokady zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a jej obsługa jest bardzo intuicyjna i wygodna. Niezawodna blokada to ważny element wzywający na funkcjonalność i bezpieczeństwo noża składanego.

Nóż ma antypoślizgowe okładziny z tworzywa sztucznego, w których schowany jest zapas linki paracord oraz krzesiwo z gwizdkiem alarmowym. Dzięki takiej funkcjonalności, w razie awaryjnej sytuacji mamy przy sobie mocny sznurek, gwizdek ratunkowy do wzywania pomocy oraz krzesiwo, za pomocą którego jesteśmy w stanie rozpalić ogień. Wygodne przenoszenie noża w kieszeni lub przy pasie umożliwia sprężysty klips (bez możliwości przełożenia). Survivalowy nóż składany Mil-Tec wyposażony w krzesiwo, gwizdek oraz paracord to funkcjonalne narzędzie survivalowe, które doskonale sprawdzi się podczas wycieczki, bytowania w terenie oraz szkoleń survivalowych.

Opinie Klientów