Lina dynamiczna Edelweiss ENERGY 9.5 mm 60 m

478,99
464,62 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 1

otrzymasz 95 punktów na następne zakupy.


Sportowa energia

Energy to lekka i wytrzymała lina pojedyncza dedykowana do najtrudniejszych i najdłuższych dróg. Średnica 9.5 mm oznacza, że wyciąganie luzu do wpinki, nawet po przewspinaniu 30 – 40 metrów, nie będzie problemem! Gładki, przyjemny w dotyku oplot oraz parametry znacznie przewyższające normy czynią z niej świetny wybór na wspinanie w jurajskich klasykach czy hiszpańskich przewieszkach.

Lina z generacji Perform 3

Perform 3 to aktualnie najbardziej zaawansowana i wszechstronna grupa lin Edelweissa. Należące do niej modele charakteryzują się użyciem włókien nowej generacji, które pozwalają na znaczną redukcję wagi przy zachowaniu takiej samej, wysokiej wytrzymałości. Są one również hartowane termicznie, dzięki czemu charakteryzują się mniejszą siłą graniczną, a także większą liczbą rwań (przewyższającą zalecenia UIAA). Konstrukcje rdzenia oraz koszulki zostały zoptymalizowane do współpracy ze sobą w maksymalnej harmonii.

Wzmocniona koszulka liny

System HD Cover zastosowany w tym modelu to specjalny proces technologiczny, pozwalający na indywidualną kontrolę każdej nitki tworzącej oplot. W jego efekcie do produkcji koszulki trafiają wyłącznie starannie wyselekcjonowane włókna, które razem tworzą wyjątkowo zwarty i gładki splot. Użytkownik zyskuje dzięki temu większą przewidywalność i kontrolę podczas asekuracji, a sama lina jest bardziej odporna na tarcie i zabrudzenia.

Wskaźnik środka

W połowie długości umieszczono wyraźny marker, wskazujący na jej środek. Dzięki niemu wspinacz ma pewną informację na temat tego, ile liny jeszcze mu zostało, czym znacznie zwiększa się bezpieczeństwo wspinania.

Najwyższej jakości materiały

Poliamid użyty do produkcji liny pochwalić się może wysoką elastycznością oraz dobrą wytrzymałością. Ze względu na to, używany jest do produkcji elementów, które muszą pochłonąć dużą dawkę energii.

Rzucający się w oczy oplot

Koszulka liny została wykonana z jasnych, widocznych z daleka włókien. Ich kontrast, w połączeniu z układem oplotu ułatwia znalezienie oraz manipulowanie liną w warunkach słabego oświetlenia.


Specyfikacja Techniczna
Długość60m
Materiał100% Poliamid
Siła graniczna8.1 kN
Ciężar metra58g
Wydłużenie dynamiczne8.5%
NormyEN 892
Opinie Klientów

Podobne produkty