Beal

Lina dynamiczna Cobra Unicore 8,6 mm x 50 m Dry Cover Anis

Original price was: 630,00zł.Current price is: 535,50zł.
Price in the last 30 days is the same as current

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 18

otrzymasz 107 punktów na następne zakupy.


Niezwykle lekka (zaledwie 49 g wagi na metr długości) i wytrzymała lina, zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających – z powodzeniem sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki sportowej, jak i podczas długich, wielowyciągowych wyzwań w skałach oraz górach (spełnia standardy liny podwójnej / połówkowej). Z racji oferowanych parametrów chętnie sięgają po nią również alpiniści i wspinacze lodowi.

Wyróżnia ją płynna praca w przyrządach, bardzo duża ilość odpadnięć w stosunku do ciężaru oraz wykonanie w technologii UNICORE, która trwale łączy rdzeń z oplotem bez usztywniania liny. Dzięki temu ewentualne uszkodzenie oplotu w wyniku przetarcia np. na ostrej krawędzi skały nie niszczy jego połączenia ze rdzeniem. W tradycyjnych linach takie uszkodzenie może prowadzić do rozsunięcia oplotu, co potencjalnie może być bardzo niebezpieczne w skutkach – jeśli taka sytuacja będzie mieć miejsce przy końcu liny, oplot może zupełnie się zsunąć, a użytkownik spaść na ziemię. Zastosowanie technologii UNICORE, będącej autorskim patentem Beal eliminuje to ryzyko.

Dzięki impregnacji DRY COVER, każde włókno oplotu pokryte zostało specjalną, hydrofobową powłoką ze spolimeryzowanych molekuł, zwiększającą odporność na ścieranie, wnikanie wody oraz brudu do wewnątrz liny. Tym samym ma ona zwiększoną żywotność, płynniej pracuje w przyrządach, generuje mniejszy opór podczas ruchu przez karabinki i przede wszystkim świetnie sprawdzi się podczas użytkowania nawet w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych.

UWAGA: używana w charakterze liny pojedynczej wymaga dużej wprawy i wzmożonej kontroli. W niektórych klasycznych przyrządach asekuracyjnych przewidzianych dla większych średnic hamowanie może być zredukowane. Niektóre przyrządy samoblokujące mogą po prostu nie działać. Dlatego stosowanie Cobra Unicore jako liny pojedynczej zaleca się osobom z bardzo dużym doświadczeniem, po sprawdzeniu kompatybilności liny z posiadanym przyrządem.

Cechy:

 

  • liczba rwań (UIAA): 16
  • siła graniczna: 5.3 kN
  • waga (g/m): 49
  • wydłużenie statyczne (lina połówkowa): 11,5%
  • wydłużenie dynamiczne (lina połówkowa): 35%
  • kolor: czerwony
  • impregnacja: pełna (rdzeń + oplot)
  • oznaczenie środka: Nie
  • materiał oplotu: poliamid (PA)
  • materiał rdzenia: poliamid (PA)
 

Certyfikacja:

Posiada certyfikacje EN 892 i UIAA 101


Specyfikacja Techniczna
Waga2,4 kg
Opinie Klientów

Podobne produkty