Fenix

Latarka diodowa Fenix BC30 V2.0 – rowerowa

Original price was: 466,99zł.Current price is: 439,96zł.
Price in the last 30 days is the same as current

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 7

otrzymasz 87 punktów na następne zakupy.


Fenix BC30 V2.0 to sprawdzona latarka rowerowa w nowej ulepszonej wersji, w której zastosowano mocniejszy strumień światła 2200 lumenów, wygodny włącznik bezprzewodowy oraz mniejszą i lżejszą konstrukcję.

Marka Fenix nigdy nie spoczywa na laurach, czego dowodem jest nowa latarka rowerowa BC30 V2.0 oparta na innowacyjnym modelu BC30 zaprojektowanym do użytku w miejskim środowisku.

Fenix ​​BC30 V2.0 łączy funkcjonalność modelu pierwszej generacji oraz szereg nowych zmian wpływających na funkcjonalność, dłuższy czas pracy oraz komfort użytkowania.

Lista najważniejszych zmian:

biała barwa światła,
maksymalny strumień światła 2200 lumenów,
niższa masa (154 g) i mniejsze rozmiary latarki,
radiowy włącznik,
wydłużony czas pracy,
wyższa klasa ochrony IP67.

Budowa

Kompaktowy korpus latarki wykonano ze stopu anodowanego aluminium, który efektywnie odprowadza ciepło oraz zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, deszczem i pyłem (klasa IP67).

Dzięki mniejszym rozmiarom, niższej masie oraz funkcji szybkiego wypięcia z uchwytu, Fenix BC30 V2.0 może być także wykorzystywany w roli zwykłej ręcznej latarki.

We wspomnianym wcześniej uchwycie rowerowym zastosowano funkcję szybkiego wypięcia latarki. Demontaż wymaga jedynie wciśnięcia dźwigni blokującej i wysunąć lampki z obejmy. Lampka może być również mocowana na kasku rowerzysty.

Specjalny układ optyczny

W latarce Fenix BC30 V2.0 zastosowano dwie diody LUMINUS SST-40-N5 emitujące maksymalny strumień światła 2200 lumenów o efektywnym zasięgu aż 187 m.

Ten imponujący strumień światła doskonałą widoczność drogi w warunkach miejskich oraz pozwala na bezpieczne poruszanie się poza drogami na obszarach pozbawionych oświetlenia.

Emitowane światło ma neutralną białą barwę, nie męczy oczu, zapewnia wierne oddawanie kolorów oraz zdolność rozpoznawania większej ilości szczegółów w warunkach widzenia nocnego.

W odróżnieniu od standardowych latarek rowerowy, układ optyczny został zaprojektowany w taki sposób, by nie oślepiać innych użytkowników ruchu.

Specjalnie skonstruowany system Dual Distance Beam ma innowacyjny dyfuzor, który mocniej doświetla drogę przed kołem i rozprasza górną część wiązki światła. W rezultacie strumień wydajnie oświetla nam drogę do wysokości kierownicy, nie oślepiając jednocześnie kierowców i przechodniów.

Wiązka światła ma szerokość 85°, co zarówno w warunkach miejskich, jak i poza miastem zapewnia doskonałą widoczność oraz daje możliwość szybkiego reagowania na zagrożenia.

Bezprzewodowy włącznik

Elementem, który odróżnia Fenix BC30 V2.0 od modelu pierwszej generacji, jest radiowy włącznik, którego działania znacznie upraszcza obsługę latarki.

Inteligentny włącznik ma dwa przyciski służące do zmiany jasności oraz aktywacji trybu turbo. Możliwość umiejscowienia go w zasięgu palce oraz duża responsywność wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Bez względu na to, czy latarka jest zamontowana na kierownicy, czy kasku rowerzysty (wymagany dodatkowy adapter), włącznik skutecznie ułatwia zmianę trybów.

Tryby pracy

Fenix BC30 V2.0 ma 5 trybów pracy światła ciągłego: eco/edc→niski→średni→wysoki→burst oraz dwa tryby światła błyskowego.

Taka funkcjonalność pozwala na dostosowanie oświetlenia do warunków panujących na drodze i umożliwia efektywne zarządzania pozostałym zapasem energii. Prosta i intuicyjna obsługa to niewątpliwa zaleta dla każdego rowerzysty, zwłaszcza w miejskich aglomeracjach o dużym nasileniu ruchu.

Tryby pracy:

  • Turbo 2200 lumenów
  • Wysoki 1500 lumenów
  • Średni 600 lumenów
  • Niski 200 lumenów
  • Eco/Edc 50 lumenów
  • Błyskowy 50/600 lumenów

Zasilanie

Latarka zasilana jest za pomocą 2 akumulatorów 18650 (brak w zestawie), które można także zastąpić 4 jednorazowymi bateriami CR123. Całkowity czas pracy latarki zależy od używanego trybu jasności, pojemności akumulatora oraz warunków atmosferycznych.

Według producenta dwa akumulatory Fenix ARB-L18-3500 zapewniają 150 minut pracy w trybie wysokim lub blisko 2,5 dnia świecenia w ekonomicznym trybie eco/edc.

Wskaźnik poziomu akumulatora

Dzięki funkcji wskaźnika poziomu akumulatora (dioda w podświetlanym włączniku głównym) oraz ostrzeżeniu o niskim napięciu możemy kontrolować pracę latarki i zarządzać pozostałym zapasem energii. Po włączeniu latarki, wskaźnik przez 3 sekundy informuje nas o stanie baterii.

Wskazania poziomu akumulatora:

  • świecąca zielona dioda: 100-80%,
  • świecąca pomarańczowa dioda: 80-40%,
  • świecąca czerwona dioda: 40-10%,
  • migająca czerwona dioda: 10-0%.

Funkcje dodatkowe

Fenix BC30 V2.0 ma klasę ochrony IP67, co oznacza, że jest w pełni odporna na działanie pyłu, deszcz, śnieg, upadek z wysokości 1 m (na drewniane podłoże) oraz pełne 30-minutowe zanurzenie w wodzie na głębokości 1 m.

Latarka zapamiętuje także ostatni używany poziom jasności (funkcja pamięci), dzięki czemu po wyłączeniu i ponownym włączeniu, latarka będzie świecić w tym samym trybie.

Ostrzeżenie o niskim stanie akumulatora uruchamiane jest automatycznie po spadku zdefiniowanego poziomu napięcia (pulsująca dioda wskaźnika poziomu akumulatora). W trybie turbo lampka aktywuje zabezpieczenie termiczne chroniące przed przegrzaniem sterownika.

Montaż na kierownicy

W zestawie otrzymujemy solidny uchwyt na kierownicę rowerową oraz dwie podkładki dystansowe zapobiegające przekręcaniu się latarki oraz pozwalające na dopasowanie do wielkości kierownicy. Montaż jest bardzo prosty i ogranicza się do dokręcenia jednej stalowej śruby.

DiodaTypTrybMaks. moc [lm]Maks. czas pracy [h min]Maks. zasięg [m]Maks. światłość [cd]
eco/edc5050 h28196
białaciągłyniski20016 h56780
średni6006 h962320
wysoki15002 h 20 min1555913
turbo22001878792
migającystrobo600/50

 


Specyfikacja Techniczna
Ilość trybów6
Maks. czas pracy [h min]50
Maks. strumień świetlny [lm]2200
Maks. zasięg [m]187
Kolorczarny
Opinie Klientów

Podobne produkty