Fenix

Latarka diodowa Fenix BC05R – rowerowa

Original price was: 79,90zł.Current price is: 78,00zł.
Cena z ostatnich 30 dni jest taka sama jak obecna

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 2

otrzymasz 15 punktów na następne zakupy.


Fenix BC05R to tylna lampka rowerowa o lekkiej kompaktowej konstrukcji, wyposażona w zintegrowany akumulator ładowany przez port USB-C oraz klips umożliwiający mocowanie na pasie, plecaku lub opasce czołowej.

BC05R to pierwszy model tylnej lampy rowerowej w ofercie marki Fenix, która może być także wykorzystywana jako światło ostrzegawcze do wszelkiej aktywności outdoorowej uprawianej po zmroku.

To, co już na samym początku odróżnia Fenix BC50R od innych modeli dostępnych na rynku, to przede wszystkim kompaktowe rozmiary oraz minimalny ciężar (zaledwie 19 g). Lampka jest bowiem tych samych rozmiarów co standardowy paluszek AA, mając jednocześnie mniejszą o 20% masę. Urządzenie ma klasę ochrony IP66, co oznacza, że jest odporne na deszcz, kurz, drobne ciała stałe, całkowite zanurzenie w wodzie oraz upadek z 1 m. Wszystkie parametry światła i wytrzymałości latarki są zgodne z normami ANSI/PLATO FL1.

Akumulator i ładowanie

Fenix BC05R zasilany jest za pomocą zintegrowanego akumulatora litowo-polimerowego o pojemności 240 mAh. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem wygodnego i szybkiego portu USB-C. Pełne ładowanie akumulatora zajmuje zaledwie 1,5 godziny i zapewnia zapas energii na 72 godziny ciągłego świecenia lub miesiąc pracy po 2 godziny dziennie.

Aby w pełni produktywnie zarządzać zapasem energii BC05R ma diodowy wskaźnik poziomu akumulatora oraz powiadomienie informujące o jego niskim poziomie.

Powiadomienia wskaźnika akumulatora:

  • stałe światło zielone- akumulator naładowany (100-71%)
  • stałe światło pomarańczowe- średni poziom akumulatora (70-41%)
  • stałe światło czerwone- niski poziom akumulatora (40-11%)
  • migające światło czerwone- akumulator rozładowany (10-1%).

Tryby światła

Lampka emituje czerwone światło o maksymalnym strumieniu 10 lumenów, widoczne z odległości ponad 200 m. Taki parametr światła zapewnia nasze bezpieczeństwo zarówno w miejskim ruchu drogowym, jak i poza aglomeracjami, gdzie zachowanie widoczności jest szczególnie ważne. Użytkownik ma do wyboru cztery tryby pracy: niskie stałe›wolno migające›wysokie stałe›szybko migające. Światło obsługiwane jest za pomocą jednego powiększonego przycisku, który odpowiada za włączenie/ wyłączenie, sprawdzenie poziomu akumulatora oraz zmianę trybów światła.

Montaż

Lampka ma bardzo prosty, wygodny i solidny systemu mocowania, w postaci elastycznej silikonowej klamry, która nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Rozmiar obejmy można dopasować do większości sztyc rowerowych (20-35 mm). W zestawie znajduje się także dodatkowy klips, który pozwala na zamocowanie lampki na pasie, plecaku, opasce czołowej itp. i wykorzystanie jej jako światło ostrzegawczo-awaryjne w różnych formach aktywności outdoorowej po zmroku np. joggingu, spaceru lub biwakowania.

DiodaTypTrybMaks. moc [lm]Maks. czas pracy [h min]Maks. zasięg [m]
czerwonaciągłyniski210 h6
wysoki101,8 h6
migającywolny240 h6
szybki272 h6

Pomiar pracy akumulatora 240 mAh został przeprowadzony w środowisku o temperaturze powietrza ok. 21°C o wilgotności 50-80%.


Specyfikacja Techniczna
Ilość trybów4
Maks. czas pracy [h min]72
Maks. strumień świetlny [lm]10
Maks. zasięg [m]200
Kolorczerwony
Opinie Klientów

Podobne produkty