Climbing Technology

Karabinek wspinaczkowy CT Snappy CF TG (Triplex) – titanium

Original price was: 85,53zł.Current price is: 76,98zł.
Price in the last 30 days is the same as current

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Wyślemy w następny dzień roboczy.

Produkt dostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 1

otrzymasz 15 punktów na następne zakupy.


Karabinek idealny do użycia z wszelkimi przyrządami asekuracyjnymi i zjazdowymi, lekki i kompaktowy. Automatyczna blokada zamka całkowicie eliminuje ryzyko pozostawienia karabinka niezabezpieczonego. Dodatkowy ruch potrzebny do otwarcia zamka w stosunku do typowego (odciągnięcie „śruby” do góry przed przekręceniem) zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania karabinka.

Ponadto zastosowanie bezząbkowego systemu Catch Free zapobiega przypadkowemu haczeniu o inne elementy sprzętu (jak kości, friendy itp.).


TRIPLEX – to automatycznie zamykający się zamek, dzięki któremu nie można zapomnieć o prawidłowym zamknięciu zamka przed przystąpieniem do użytkowania. Od dobrze znanej już opcji Twist-Lock różni go podwójne zabezpieczenie. Dzięki niemu, przypadkowe otwarcie karabinka jest praktycznie niemożliwe! Jest przy tym równie łatwy i płynny w obsłudze (do wprawy dochodzi sie już po kilku próbach) co klasyczne zamki automatyczne, czy zwykłe zakręcane.
Aby odblokować i otworzyć zamek (3) najpierw należy unieść „śrubę” (1), a dopiero potem przekręcić (2). Przypadkowe wykonanie takiej kombinacji jest wielce nieprawdopodobne.
Karabinki z zamkiem Triplex znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zapewnienia maksymalnego poziomu pewności i bezpieczeństwa.

CATCH-FREE – specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.

Cechy:

 

  • wymiary: 111 x 73 mm
  • prześwit: 22 mm
  • zapięcie: Triplex
  • wytrzymałość podłużna: 23 kN
  • wytrzymałość oś przednia: 8 kN
  • wytrzymałość otwarty zamek: 9 kN
  • waga: 90g
  • kolor: stalowy
  • kształt: asymetryczny (D)

 

Certyfikacja:

Posiada certyfikacje CE 0639; EN 12275, 362


Specyfikacja Techniczna
Kolorstalowy
Waga90g
Wytrzymałość23kN
Opinie Klientów

Podobne produkty