Gaz pieprzowy Walther Pro Secur strumień 53 ml

69,95
67,85 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 1

otrzymasz 13 punktów na następne zakupy.


Walther Pro Secur stożek 53 ml to poręczny gaz pieprzowy o zasięgu 5 m, który w formie skoncentrowanego strumienia uwalnia substancję czynną o 10% stężeniu kapsaicyny o ostrości aż 2 mln SHU.

Ławy do przenoszenia
Walther Pro Secur to poręczny gaz pieprzowy o pojemności 53 ml, który łatwo przenosić w kieszeni lub damskiej torebce. W naszej ofercie dostępne są także gazy Walther Pro Secur o innych pojemnościach, dlatego każdy może dostosować wielkość środka do własnych potrzeb.

Błyskawiczne działanie
Substancją czynną miotacza jest 10% roztworu OC (oleoresin capsicum) o ostrości aż 2 mln SHU.

Gaz pieprzowy to skuteczny środek o działaniu obezwładniającym, który u napastnika niemal natychmiastowo wywołuje silne pieczenie skóry, łzawienie oczu oraz podrażnienie dróg oddechowych.

Agresor potraktowany gazem ma ograniczoną zdolność percepcji, odczuwa duszności oraz intensywne pieczenie skóry. Wszystkie te czynniki wywołują czasową dezorientację, podczas której nie jest w stanie podejmować skoordynowanych działań.

Średni czas działania gazu wynosi do 45 minut, co pozwala nam na bezpieczne oddalenie się oraz wezwanie pomocy. Walther Pro Secur jest skuteczny także wobec osób pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych środków odurzających.

Bezpieczny dystans
Użycie miotacza jest proste i instynktowne, nie wymaga pozwolenia i przeszkolenia, warto jednak zapoznać się z jego obsługą wcześniej. W sytuacji zagrożenia należy wycelować miotacz w twarz napastnika, wsunąć palec pod klapkę zabezpieczenia oraz wcisnąć przycisk.

Miotacz za pośrednictwem dyszy balistycznej wyrzuca skoncentrowany strumień gazu pieprzowego na odległość około 5 m, dzięki czemu gaz zapewnia skuteczną obronę z bezpiecznej odległości.

Gaz w formie strumienia jest precyzyjniejszy od chmury, ma większy zasięg, lepiej pokrywa skórę, może być używany na ograniczonych przestrzeniach np. w pomieszczeniu lub korytarzu.

Znacznik UV
Wszystkie gazy pieprzowe Walther Pro Secur zawierają nanocząsteczki widoczne jedynie w świetle ultrafioletowym. Znaczniki pomagają w późniejszej identyfikacji agresora i mogą stanowić dowód napaści.

DANE TECHNICZNE:
Maks. zasięg [m]
5
Skala ostrości wg. Scoville’a [SHU]
2000000
Stężenie substancji drażniącej OC [%]
10
Substancja drażniąca (aktywna)
oleożywica, czyli kapsaicyna
Typ rozpylenia gazu
strumień
Typ napastnika
człowiek
Zabezpieczenie głowicy
tak
Masa [g]
75
Producent
Walther, Niemcy
EAN
4000844430755


Specyfikacja Techniczna
Waga0,05 kg
Opinie Klientów

Podobne produkty