Gaz pieprzowy Achtung eXtrem Jet 15% OC strumień 40 ml

25,08
24,33 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 9,99 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 2

otrzymasz 5 punktów na następne zakupy.


Achtung eXtrem Jet 15% OC — skuteczny gaz pieprzowy do samooborny o zasięgu do 4 m

Substancją czynną w ręcznym miotaczu gazu jest 15% roztwór kapsaicyny OC (Oleoresin Capsicum). Z uwagi na potwierdzoną skuteczność działania środek ten jest powszechnie wykorzystywany do produkcji pieprzowych gazów policyjnych. Gaz pieprzowy to legalny środek do samoobrony o czasowym działaniu obezwładniającym, który u napastnika wywołuje bolesne pieczenie skóry, intensywne łzawienie oczu oraz mocne podrażnienie dróg oddechowych połączone z silnym kaszlem. Agresor potraktowany gazem pieprzowym ma ograniczoną zdolność percepcji, odczuwa duszności oraz szereg nieprzyjemnych bodźców, w wyniku których, koncentruje się wyłącznie na sobie. Wspomniane czynniki wywołują czasową dezorientację, co sprawia, że agresor nie jest w stanie podejmować skoordynowanych działań, a my mamy czas na oddalenie się i wezwanie organów ścigania.

Cechy gazu pieprzowego Achtung eXtrem Jet 15% OC:

15% roztwór kapsaicyny OC
gaz w formie precyzyjnego strumienia
odporny na działanie wiatru
możliwość używania w pomieszczeniu
zasięg do 4 m
skuteczny na ludzi i zwierzęta
działa na osoby będące pod wpływem narkotyków, alkoholu i innych środków odurzających
poręczna wielkość ułatwia przenoszenie
podwyższone ścianki chronią przed przypadkowym użyciem
Średni czas działania gazu wynosi do 45 minut, jest on jednak uzależniony od odporności danego człowieka na ostrą kapsaicynę. Gaz pieprzowy Achtung eXtrem Jet 15% OC jest skuteczny wobec osób będących pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych środków odurzających. Może być także z powodzeniem wykorzystywany do odstraszania dzikich lub agresywnych zwierząt. Dzięki takiej funkcjonalności gaz pieprzowy Achtung eXtrem Jet 15% OC jest wszechstronnym, w pełni legalnym środkiem do samoobrony, którym możemy odpierać atak człowieka oraz zwierzęcia.
Achtung eXtrem Jet 15% OC jest prosty, w użyciu, łatwy do przenoszenia i co najważniejsze jest to skuteczny i niedrogi gaz pieprzowy dla kobiet i mężczyzn.

Użycie miotacza jest proste i instynktowne, warto jednak zapoznać się z jego obsługą wcześniej i przećwiczyć jego użycie z instruktorem samooborny. W sytuacji zagrożenia gaz pieprzowy Achtung eXtrem Jet należy wycelować miotacz w twarz napastnika oraz wcisnąć przycisk, podobnie jak w zwykłym dezodorancie. Miotacz za pośrednictwem dyszy wyrzuca skoncentrowany gazu pieprzowego na odległość około 4 m, dzięki czemu możemy bronić się z bezpiecznej dla nas odległości.

Gaz pieprzowy w formie strumienia jest odporny na boczne podmuchy wiatru, można go precyzyjnie aplikować i w odróżnieniu od gazu w formie chmury, może być także używany na ograniczonej przestrzeni np. wąskim korytarzu, klatce schodowej oraz windzie. Przycisk wyzwalający gaz osadzony jest poniżej górnej linii plastikowego kołnierza, co chroni przed przypadkowym wyzwoleniem gazu podczas przenoszenia.

Achtung eXtrem Jet 15% OC to poręczny gaz pieprzowy o pojemności 40 ml, który możemy łatwo przenosić w kieszeni kurtki, przy pasie (w dodatkowym etui) oraz w dłoni. Należy pamiętać, że kluczowym elementem samoobrony jest odpowiednie przygotowanie mentalne oraz zaskoczenia agresora. W sytuacji, kiedy spodziewamy się napaści, lub przebywamy w miejscu potencjalnie niebezpiecznym, gaz najlepiej przenosić w taki sposób, by jego dobycie było proste i błyskawiczne. Noszenie gazu w plecaku lub torebce pełnej kosmetyków i przedmiotów osobistych, może uniemożliwić sprawne użycie gazu i tym samym zaprzepaścić możliwość efektywnej samoobrony. Jednym z najbardziej praktycznych sposobów przenoszenia gazu jest noszenie go na pasie w etui lub dedykowanej ładownicy, podobnie jak robią to policjanci.

DANE TECHNICZNE:
Maks. zasięg [m]
4
Pojemność [ml]
40
Stężenie substancji drażniącej OC [%]
15
Typ rozpylenia gazu
strumień
Typ napastnika
zwierze,
człowiek
Zabezpieczenie głowicy
tak
Producent
Perfecta, Niemcy
EAN
4000844844644


Specyfikacja Techniczna
Waga0,05 kg
Opinie Klientów

Podobne produkty