Climbing Technology

Ekspres Nimble Fixbar Set DY 22cm – orange/green

104,99
101,84 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 28

otrzymasz 20 punktów na następne zakupy.


Nowoczesny ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY zapewnia wysoką wygodę użytkowania na najtrudniejszych drogach. Model ten idealnie łączy w sobie nowoczesne karabinki oraz bardzo lekką tasiemkę z Dyneemy.

Kolejne wcielenie sportowego ekspresu wspinaczkowego, który został zaprojektowany dla najbardziej wymagających wspinaczy. Wyposażono go innowacyjne rozwiązanie Fixbar. Ten nieduży gumowy element zapobiega łatwemu przekręcaniu się górnego karabinka, dzięki czemu zawsze znajduje się on w optymalnej pozycji, po wpięciu w plakietkę, jak i w szpejarce. Dzięki temu za każdym razem kiedy sięgniesz po kolejny ekspres, będzie on ustawiony w optymalnej pozycji.

Zastosowane karabinki to najnowsza wersja modelu Nimble Evo. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek, natomiast dolny posiada gięty zamek, który znacznie ułatwi wpinanie weń liny. Karabinki wykonano ze stopów lekkich, co pozwala zachować niską wagę. Opanowanie przez firmę Climbing Technology technologii kucia na gorąco, pozwala uzyskiwać wymyślne kształty karabinków, co przekłada się bezpośrednio na ich fantastyczną poręczność i wysoką wytrzymałość. Dodatkowo korpus poddano anodyzacji, która gwarantuje świetny wygląd i optymalne właściwości użytkowe.

Karabinki posiadają szereg usprawnień, które sprawiają, że ekspres doskonale spisze się przy częstym użytkowaniu. Odpowiednie zaokrąglenie krawędzi zmniejsza zużycie lin czy taśm. Dość spore wymiary sprawiają, że doskonale się nim operuje, a spory prześwit ułatwia wpinanie w najtrudniejszych sytuacjach.

W karabinkach marki Climbing Technology nie mogło oczywiście zabraknąć dobrze znanego rozwiązania Catch- free. Usunięcie klasycznego ząbka z zamka sprawia, że wpinanie i wypinanie karabinka to czysta przyjemność. Nie będzie już dochodziło do przypadkowego zahaczania o liny czy szpejarkę.

Do połączenia karabinków wykorzystano niezwykle lekką taśmę Dyneema. Dolny karabinek został ponadto zabezpieczony przed niekorzystnym obróceniem poprzez zastosowanie gumowego elementu – Fixit. Doskonale pozycjonuje karabinek, a dodatkowo zabezpiecza taśmę przed szybkim zużyciem.

Wszystkie elementy zostały dobrane w tak perfekcyjny sposób, że ekspres Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY jest jednym z pierwszych wyborów profesjonalistów.


Specyfikacja Techniczna
Kolorpomarańczowy, zielony
Długość22cm
Opinie Klientów

Podobne produkty