Climbing Technology

Ekspres Berry Set NY 22cm – blue/ocher

99,99

Koszt dostawy od: 9,99 zł

osób kupiło: 27

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

otrzymasz 19 punktów na następne zakupy.


Ekspres wspinaczkowy z najnowszej kolekcji BERRY w ofercie Climbing Technology. Złozony z 2 D-kształtnych karabinków, spiętych poliamidową taśmą o optymalnej szerokości 16 mm i maksymalnej oferowanej długości – 22 cm.

Obydwa karabinki wchodzace w skład ekspresu, BERRY W i BERRY S, wykonano metodą kucia na gorąco, co czyni je bardzo wytrzymałymi i optymalnie wyprofilowanymi. Kształtem bliźniaczo przypominają popularne karabinki LIME – tu jednak, dopieszczono zamki, tak aby doskonałe stało się jeszcze lepsze!

Zamek typu agrafka w Berry W (dolny karabinek) wyposażono w nowy, opatentowany system obudowania ząbka FG (Free Gate). To połaczenie wszystkich zalet drucianych zamków (odporność na zabrudzenia, zamarzanie) z bezząbkowym zakończeniem a’la keylock. Całość zapewnia łatwość wpinania i wypinania liny, a także innych sprzetów o potencjalnie cieńszej średnicy. Dzięki temu nic nie haczy się w trakcie operacji sprzętowych, czyniąc obsługę płynną i zawsze bezproblemową.

Wytrzymałość karabinka prostego: 24.7.8 kN

  • CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA

Bezząbkowy zamek CF (Catch Free) w górnym karabinku z pełnym, prostym zamkiem (BERRY S) wzbogacono o żłobienia poprawiające chwyt i tarcie. Całość sprawia, że karabinek jest szybki w obsłudze i super skuteczny. Brak ząbka zapewnia łatwość wpinania i wypinania karabinka w plakietki (czy też wpinania weń cięgieł kości, friendów albo pętli z cienkiej dyneemy jeśli będzie używany także poza ekspresem). Nowe żłobienia, obecne w topowej kolekcji karabinków i ekspresów CT, ułatwiają manipulacje dłonią gdy karabinek wpięty jest w szpejarkę. Sprawia, że nie ma mowy o wyślizgnięciu się otwartego zamka spomiędzy palców, a więc wypięcie ze szpejarki i wpiecie w plakietkę, w kluczowych trudnościach drogi, odbyć sie może pewnie, płynnie i jednym ruchu.

Wytrzymałość karabinka prostego: 23.8.8 kN


Specyfikacja Techniczna
Kolor brunatnożółty, niebieski
Długość 22cm
Wytrzymałość 23kN
Opinie Klientów

Podobne produkty