Climbing Technology

Ekspres Aerial Pro Set Dyneema 12cm – white/blue

93,99
91,17 z kodem: WIOSNA24

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 27

otrzymasz 18 punktów na następne zakupy.


Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial Pro Set NY to lekki i przy tym niezwykle poręczny ekspres do wspinaczki tradowej oraz sportowej, który idealnie spisze się na długich drogach.

Zaawansowany technologicznie ekspres złożony z karabinków Aerial Pro S oraz Aerial Pro B połączonych nowoczesną poliamidową taśmą o zmiennej szerokości to doskonały wybór na drogi sportowe. Rozwiązanie wybierane najczęściej przez zaawansowanych wspinaczy poszukujących lekkiego i niezawodnego szpeju.

Zastosowanie zaawansowanej technologii kucia na gorąco (Hot forged) oraz wielopłaszczyznowego profilu 3D, pozwoliło na znaczącą redukcję wagi. Ta innowacyjna technologia Climbing Technology pozwala na obniżenie wagi karabinka, przy jednoczesnym utrzymaniu jego wysokiej wytrzymałości. W obu karabinkach zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Karabinek z giętym zamkiem został specjalnie wyprofilowany, aby wpinanie liny było błyskawiczne. Karabinki połączono innowacyjną, bardzo szeroką taśmą poliamidową.

Niedużą modyfikacją jest wprowadzenie nowoczesnego stringa. Gumowy Fixit świetnie pozycjonuje dolny karabinek, dzięki czemu zawsze znajduje się on w optymalnej pozycji do wpięcia liny i nie przekręca się niespodziewanie. Dodatkowo całość gwarantuje dodatkową ochronę taśmy na wypadek ocierania ekspresu o skałę, co wpływa pozytywnie na zwiększenie jego żywotności.

Ekspres CT Aerial Pro Set NY to rozwiązanie dla profesjonalistów pokonujących dłuższe drogi sportowe, którzy przykładają największą wagę do lekkości i poręczności użytkowanego szpeju.


Specyfikacja Techniczna
Kolorbiały, jasny niebieski
Długość12cm
Wytrzymałość23kN
Opinie Klientów

Podobne produkty