Ocun

Buty Wspinaczkowe Striker QC – green

353,51
342,90 z kodem: WIOSNA24
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 24

otrzymasz 70 punktów na następne zakupy.


Ocun Striker QC to idealne buty wspinaczkowe dla początkujących wspinaczy, a także dla wszystkich tych, którzy wspinaczkę traktują bardziej rekreacyjnie niż jako formę wyczynu. Buty charakteryzują się lekko asymetrycznym kształtem oraz prostym profilem, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla nowych adeptów wspinaczki i oferują znacznie wyższy komfort w porwaniu z butami o mocno wygiętym profilu oraz o znacznej asymetrii. Świetnie spiszą się również w czasie pokonywania dróg wielociągowych.

Zastosowana w butach Ocun Striker QC cholewka wykonana została z wysokiej jakości mikrofibry, co sprawia, że bardzo dobrze dopasowuje się do stopy wspinacza oferując wysoki komfort wspinania. Cholewkę uzupełniają gumowe boczne panele oraz ażurowy płat gumy w przedniej części, które z jednej strony stanowią ochronę dla cholewki, z drugiej odpowiadają za wyższy komfort wspinania. Umieszczony w przodostopiu płaski gumowy element sprawia, że buty dobrze sprawdzą się podczas boulderingu. Zastosowane panele nie tylko są ochroną dla cholewki i stopy przy intensywnym użytkowaniu butów w skałach czy na panelu, ale są także niezwykle ważnym punktem konstrukcji, wnoszącym istotny wkład w funkcję buta wspinaczkowego, nadającym stopie stabilności. Cel ten osiągnięty został poprzez poprawny rozkład sił, którego kierunki zostały właściwie skierowane dzięki wiedzy anatomicznej posiadanej przez projektantów firmy Ocun. Dopełnieniem całości jest mięsisty, siatkowy język umożliwiający bardziej swobodny przepływ powietrza odprowadzając wilgoć powstającą w wyniku intensywnego wysiłku jakim jest wspinaczka oraz zapewniając odpowiedni klimat stopom.

Użyta w Ocun Striker QC śródpodeszwa 2D Fit Soft Middle zapewnia bardzo dobre rezultaty w trakcie użytkowania, a ponadto przekłada się na efektywność wspinania, za sprawą zmniejszenia sztywności i pozostawienia większej swobody poruszania stopami wewnątrz. Guma zastosowana do skonstruowania podeszwy zewnętrznej to dobrze znany Ocun CAT Rubber μ 1.1, która charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej przyczepności, co daje większą trwałość butom. Grubość podeszwy zewnętrznej w tym modelu butów wynosi 4 mm, co sprawia, że podeszwa jest sporym wsparciem podczas wspinania. Pięta, w obrębie której występują szwy i łączenia mogące przeszkadzać podczas wspinaczki bardzo dobrze układa się, dzięki zastosowaniu płaskich szwów. Rozwiązanie znacząco zwiększa wygodę użytkowania, minimalizuje nieprzyjemne podrażnienia czy otarcia naskórka, które powodują dyskomfort. Świetnie sprawdza się przy przechwytach, gdy większa część ciężaru przeniesiona jest na piętę.

W butach Ocun Striker QC zastosowany został łatwy i wygodny w użytkowaniu system zapinania Quick Closure w postaci dwóch opozycyjnych rzepów, który zapewnia bezproblemowe, optymalne dopasowanie, a jego niewątpliwą zaletą jest szybkość zakładania i zdejmowania, co jest jest niezastąpione, gdy czynność ta wykonywana jest często, np. podczas treningów lub boulderowania.

Cechy butów Ocun Striker QC:

  • Płaski, komfortowy profil butów
  • Nieznaczna asymetria
  • Syntetyczna cholewka z microfibry
  • Gumowy panel w przedniej części butów
  • Podeszwa środkowa 2D Fit Soft Middle
  • Podeszwa zewnętrzna Ocun CAT Rubber μ 1.1
  • Waga: 418 g

Specyfikacja Techniczna
Kolorzielony
Rozmiar36, 37, 37,5, 38, 38,5, 39, 40, 41, 41,5, 42, 42,5, 43, 44, 45, 45,5, 46, 47
Opinie Klientów

Podobne produkty