Buty wspinaczkowe Scarpa Instinct VS Black

Original price was: 642,38zł.Current price is: 599,99zł.
Price in the last 30 days is the same as current
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 15

otrzymasz 119 punktów na następne zakupy.


Kultowy model Scarpy z rodziny Instinct, posiadający swoje liczne grono wiernych użytkowników i użytkowniczek, dla których jest pierwszym wyborem na trudne, sportowe drogi i bouldery.

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z modelem przeznaczonym dla najbardziej wymagających – lekko asymetryczna, zakrzywiona w dół konstrukcja nadaje agresywny wygląd i gwarantuje precyzję stawania na naprawdę małych stopniach.

Cechą wyróżniającą ten model jest zastosowanie zgłoszonej przez Scarpę do opatentowania technologii Bi-Tension, która transferuje moc z palców i rozprowadza ją wzdłuż powierzchni całego buta, co znacząco poprawia nie tylko precyzję, ale również komfort wspinaczki, dzięki zmniejszeniu napięć oddziałujących na stopę. 


Scarpa Instinct VS dzięki zastosowaniu w rejonie palców gumy
Vibram® XS EDGE jest również odrobinę miększa od klasycznej wersji sznurowanej, ale za to twardsza od modelu VSR. Stanowi więc idealny kompromis i uniwersalną propozycję dla tych, którzy nie lubią mieć kilku różnych par butów do różnych celów. Piętę natomiast oblano gumą Vibram® XS GRIP 2 – takie rozwiązanie zapewnia lepsze tarcie i zwiększa możliwość efektywnego haczenia.

O dbałości projektantów Scarpy o każdy, nawet najmniejszy detal najlepiej świadczy płat gumy nad palcami o charakterystycznej, chropowatej fakturze, która poprawia skuteczność podhaczeń. Koniec z niekontrolowanymi „wyjazdami” nóg podczas stosowania tej techniki. 😉

Ten model docenią również wspinacze o nieco szerszej budowie stopy, ceniący sobie komfort przy jednoczesnym zachowaniu pełni funkcjonalności i szturmowego charakteru buta.

 

Cechy:

– konstrukcja pozwalająca na wygodne dopasowanie dla osób o szerszej budowie stopy
– mocno asymetryczne, zakrzywione ku dołowi

– zapinane na pojedynczy rzep
– syntetyczna cholewka zapewniająca optymalną oddychalność

– 3,5 milimetrowa warstwa gumy Vibram® XS EDGE (palce), 2 milimetrowa warstwa gumy Vibram® XS GRIP 2 (pięta)

– system Bi-Tension transferujący moc z palców na pozostałą część stopy

 
Opinie Klientów

Podobne produkty