Buty Wspinaczkowe Scarpa FURIA S PARROT

Original price was: 624,49zł.Current price is: 559,99zł.
Price in the last 30 days is the same as current
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 10

otrzymasz 111 punktów na następne zakupy.


Scarpa Furia S to model przeznaczony dla zaawansowanych wspinaczy, poszukujących bezkompromisowych rozwiązań. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki sportowej, jak i sesji boulderowych. Dzięki zastosowaniu bardzo miękkiej gumy zapewniają świetne czucie zarówno skały, jak i panelowych struktur i dają wrażenie wspinania się “boso”, ale ze znacznie lepszą przyczepnością niż ta, w którą wyposażyła nas natura. 😉

Już na pierwszy rzut oka Furia S zdradza czemu włoscy projektanci Scarpy zdecydowali się nazwać ten model tak, a nie inaczej. Agresywny, mocno asymetryczny profil z wyraźnym zakrzywieniem palców ku dołowi podkreślają szturmowy charakter buta i gwarantują jego właścicielowi bądź właścicielce świetne dopasowanie do stopy, jak i precyzję na nawet najbardziej mikroskopijnych stopniach. 


Cholewkę wykonano z syntetycznego materiału świetnie odprowadzającego wilgoć. W rejonie palców przesunięto ścieg, co w połączeniu z wkładką Flexan w podeszwie środkowej o grubości 1 mm zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie.

Wyróżnikiem tego modelu jest system IPR (Internal Power Rib), który utrzymuje napięcie od przedniej części stopy aż do pięty. Z kolei dzięki systemowi SRT (Surround Rubber Tension), stosowanemu przez Scarpę w linii miękkich butów (Drago, Chimera, Furia Air) siła nacisku jest jednocześnie przenoszona na czubki palców.

Okalająca palce warstwa bardzo miękkiej i ultra przyczepnej gumy M50 pozwala na precyzyjne i wygodne podhaczanie palców. Podeszwa wykonana została natomiast ze sprawdzonej i kultowej wręcz gumy Vibram® XS Grip2.


Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że Furia S wyróżnia się na tle konkurencji i oferuje parametry, które pozwalają na pokonywanie najbardziej wymagających problemów. 


Cechy:

  • mocno asymetryczne
  • zapinane na pojedynczy rzep
  • syntetyczna cholewka zapewniająca optymalną oddychalność
  • podeszwa Vibram® XS Grip 2
  • miękka guma M50 w przedniej części gwarantuje świetne czucie
  • system SRT ułatwiający precyzyjne stawanie na stopniach i strukturach oraz podhaczanie palców
  • system IPR utrzymujący napięcie od przedniej części stopy aż do pięty i kierujący siłę nacisku na palce


Opinie Klientów

Podobne produkty