Buty Wspinaczkowe Scarpa FURIA AIR BALTIC

Original price was: 642,43zł.Current price is: 589,99zł.
Price in the last 30 days is the same as current
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 12

otrzymasz 117 punktów na następne zakupy.


Scarpa Furia Air to buty zaprojektowane z myślą o pokonywaniu najbardziej wymagających problemów boulderowych i dróg wspinaczkowych – zarówno na panelu, jak i w skałach.

Niewątpliwym wyróżnikiem tego modelu jest jego elastyczność, którą osiągnięto dzięki zastosowaniu w przedniej części buta systemu SRT (Surround Rubber Tension), wykorzystywanego przez Scarpę w całej linii miękkich butów, takich jak Drago, Chimera i Furia S. Warstwa bardzo miękkiej i ultra przyczepnej gumy M50 otacza przednią część stopy i przenosi siłę nacisku bezpośrednio na czubki palców. Zapewnia to również maksymalne tarcie i precyzję – zarówno podczas stawania na panelowych strukturach,małych stopniach, jak i nawet najbardziej ekwilibrystycznych podhaczaniach. Z kolei podeszwę wykonano z dobrze znanej i sprawdzonej gumy Vibram® XS Grip2.

Prawidłowe ułożenie stopy wewnątrz buta i maksymalizację jego potencjału gwarantuje system zróżnicowanego napinania DTS (Differentiated Toe System), koncentrujący moc na dużym palcu, bez zakłócania dopasowania innych części buta. Dzięki temu stopa przez cały czas znajduje się w optymalnej pozycji. Za stabilizację pięty odpowiada natomiast system PAF (Pressure Absorbing Feet), eliminujący nacisk na ścięgno Achillesa i utrzymujący ją cały czas we właściwej pozycji podczas aktywnego obciążania (np. podczas mocnego wchodzenia na piętę lub podhaczania)

Model cechuje również bardzo niska waga i świetna wentylacja, za które odpowiada cholewka z syntetycznego materiału (dwuwarstwowa mikrofibra z perforowaną częścią zewnętrzną). Dla większej wygody, pod dużym palcem umieszczono wkładkę z alcantary. Wewnątrz buta znajdziemy również wkładkę Flexan o grubości 1 mm, wspierającą ścięgno zginacza długiego palucha (FHL) i zwiększającą precyzję.

Pomimo wysoce asymetrycznego, agresywnego profilu, buty są bardzo wygodne i świetnie sprawdzą się podczas długich sesji.  


Cechy:

  • mocno asymetryczne
  • zapinane na pojedynczy rzep
  • cholewka z mikrofibry dla lepszej oddychalności
  • podeszwa Vibram® XS Grip 2
  • miękka guma M50 w przedniej części gwarantuje świetne czucie
  • system SRT ułatwiający precyzyjne stawanie na stopniach i strukturach oraz podhaczanie palców
  • system DTS przenoszący moc na duży palec
  • system PAF – guma napinająca jest przerywana za piętą, aby zmniejszyć nacisk na ścięgno Achillesa, i połączona z bardziej miękką warstwą, która działa jak most i pozwala na pełne dopasowanie do kształtu pięty

 

Opinie Klientów

Podobne produkty