Ocun

Buty wspinaczkowe Ocun Jett QC – grey/green

411,67
399,32 z kodem: WIOSNA24
Wyczyść

Koszt dostawy od: 0,00 zł

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 4

otrzymasz 82 punkty na następne zakupy.


Buty wspinaczkowe Ocun Jett QC stanowią model przeznaczony głównie dla wspinaczy sportowych, świetnie sprawdzą się także na drogach wielowyciągowych. A to wszystko za sprawą niezwykle wygodnej konstrukcji oferującej także wysoką wydajność. Dzięki lekkiej asymetrii o neutralnym kącie i dużej przestrzeni na palce, będą pasowały na normalne i szerokie stopy.

Natomiast uformowanie pięty zostało zaczerpnięte z bardziej zaawansowanej konstrukcji Asymmetrix. Docenią je szczególnie osoby, którym zależy na szybkim zakładaniu i zdejmowaniu butów. Jeśli w trakcie wspinaczki na panelu lub wypadu w skały po każdej skończonej drodze starasz się ściągać buty, docenisz zastosowane tutaj rzepy Velcro®.

To zapewnienie, że nie stracisz cennego czasu, który możesz przeznaczyć na pokonywanie kolejnych dróg. Wspinaczkowe buty Ocun Jett QC powstały dla osób, które zimą starają się jak najczęściej trenować na panelu, by dobrze przygotować się do kolejnego sezonu. Spełnią swoje zadanie także w skałach na drogach sportowych oraz wielowyciągowych. Nie musisz obawiać się o swoje stopy podczas czekania na partnera na „stanie”. Wtedy szczególnie ważna jest wygoda, którą ten model jest w stanie zaoferować. Cholewkę wykonano z mikrofibry, bardzo dobrze dopasowującej się do stopy. Nie rozbija się nadmiernie oraz zachowuje oryginalny kształt.

Śródpodeszwa 2D Fit Hard jest odpowiednio sztywna, dzięki czemu całość charakteryzuje się niezbędną stabilnością. Buty do wspinaczki Ocun Jett QC zostały wyposażone w gumę CAT Rubber μ 1.5. Stanowi ona o ich wysokiej przyczepności do podłoża, jest również odpowiednio sztywna, pozwalając stabilnie stanąć nawet na niewielkich stopniach i krawędziach. Ta mieszanka powstała w laboratorium Ocun Climbing Lab Project, gdzie gumy podlegają zaawansowanym testom na różnych skalnych podłożach w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. To skomplikowany proces prowadzący do powstawania unikatowych mieszanek gum o odpowiednich właściwościach fizycznych.

Butry Ocun Jett QC – najważniejsze cechy:

  • Buty dla początkujących oraz średnio zaawansowanych użytkowników;
  • Sprawdzą się w trakcie treningu na ściance, w skałach oraz przy wspinaniu wielowyciągowym;
  • Buty o profilu All-round to lekka asymetria, zapewniająca optymalną ilość miejsca dla palców, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do normalnych i nieco szerszych stóp;
  • Cholewka wykonana z przewiewnej mikrofibry dobrze odprowadza wilgoć oraz dobrze dopasowuje się do stopy;
  • Zapięcie Quick Closure (QC) na rzep Velcro® pozwalający na błyskawiczne dopasowanie butów;
  • Śródpodeszwa 2D Fit Hard to większa sztywność oraz nieco mniejsze czucie;
  • Guma CAT Rubber μ 1.5 zastosowana w podeszwie posiada najwyższy współczynnik przyczepności oraz charakteryzuje się optymalną twardością i stabilnością;
  • Tasiemki, które znacząco ułatwiają zakładanie butów.
Opinie Klientów

Podobne produkty