Buty trekkingowe Zamberlan Tofane NW GTX RR – dk brown

0,00 z kodem: WIOSNA24

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Koszt dostawy od: 9,99 zł

Produkt niedostępny.

30 dni na zwrot.

osób kupiło: 12


Buty trekkingowy Zamberlan Tofane NW GTX RR to model będący prawdziwą rewolucją w świecie outdooru. Wszystko za sprawą wyjątkowego systemu szycia Norwegian Welt.

Tofane NW GTX RR to model, który zapewnia topową jakość. To nie tylko doskonałe właściwości wodoodporne, świetnej jakości cholewka czy wygodny krój. To także sposób wykończenia godny największych mistrzów sztuki obuwniczej. Nie ma grama przesady w stwierdzeniu, że Norwegian Welt to metoda, która zdradza prawdziwą szewską wirtuozerię. Wymaga bowiem umiejętności, doświadczenia i nadzwyczajnej precyzji.

Cholewka buta wykonana z jednego kawałka najwyższej jakości skóry licowej. Aby uzyskać jak najlepszą wytrzymałość oraz hydrofobowe właściwości skóry, dodatkowo poddano ją procesowi impregnacji Hydrobloc®. Wodoodporna membrana GORE-TEX® gwarantuje ponadto, że nawet w ekstremalnych warunkach stopy pozostaną suche. Membrana sprawia, że przy tak dużym stopniu wodoodporności, nagromadzona podczas wysiłku wilgoć swobodnie zostaje odprowadzona na zewnątrz. Zapewnia to bezproblemowe całoroczne użytkowanie.

Wewnątrz butów trekkingowych męskich Zamberlan Tofane NW GTX RR kryje się anatomicznie uformowana wkładka Zamberlan® 3 – Action, umożliwiającą naturalny ruch stopy, redukując szybko narastające zmęczenie mięśni. Zastosowany system tłumienia drgań ZSC dba o to, by zredukować do minimum obciążenia działające na Twoje stawy. Zastosowane w butach gumowe wzmocnienia Rubber Reinforcement System nie tylko chronią przed uderzeniami, ale również pozwalają zachować nadany butom kształt przez cały okres użytkowania.

W butach w góry włoskiego producenta zastosowano rewolucyjną metodę klasycznego, ręcznego szycia typu Norwegian Welt z zaawansowaną technologicznie podeszwą Vibram® Zamberlan® NorTrack. Konstrukcja ta została nagrodzona na targach OutDoor nagrodą Industry Award 2010. Technologii tej nie udało się osiągnąć wcześniej żadnej z firm specjalizujących się w produkcji najwyższej klasy obuwia trekkingowego. Powód był błahy, lecz technologicznie trudny do obejścia – struktura samej pianki, choć trwała i odporna na odkształcenia, jest zbyt słaba, by dała się bez szwanku przeszywać kilkumilimetrowej nici. Z tego względu też, niezmiennie od kilkudziesięciu lat, cholewka doszywana była do grubej i twardej podeszwy gumowej (jednowarstwowej), a zniechęceni nieudanymi eksperymentami producenci skupili się tymczasem na rozwoju alternatywnych metod łączenia poprzez klejenie – szybsze, tańsze, zaspokajające potrzeby znaczącej większości użytkowników.

Buty wykonane z wykorzystaniem metody szycia Norwegian Welt cechują się absolutnie niezrównaną trwałością i wytrzymałością (w porównaniu do powszechnego klejenia), jednak dotychczasowo stosowane podeszwy są zdecydowanie zbyt twarde i niedostatecznie absorbują siły przenoszone na stawy nóg, przez co są mało komfortowe i kontuzjogenne. Paradoksalnie, tam, gdzie istnieje najsilniejsza potrzeba trwałego i wytrzymałego łączenia cholewki z podeszwą – z myślą o użytkownikach, którym nieobce są ekstremalne warunki – jedyną propozycją była płaska, twarda guma pozbawiona wszelakich możliwości absorpcji wstrząsów podczas wielogodzinnych trekkingów z ciężkim bagażem.

Odmieniony system produkcji w technologii Norwegian Welt, opracowany przez technologów z firmy Zamberlan, wykluczył dotychczasowe problemy stojące za ideą integracji szwów z miękkim poliuretanem. Cholewka przyszywana jest najpierw podwójnym szwem do wytrzymałej podstawy z tworzywa sztucznego, co gwarantuje trwałość szwów i odpowiednią sztywność całego buta. Dopiero w późniejszym procesie pomiędzy tak przygotowanego buta a spodnią warstwę wytrzymałej podeszwy wtryskiwane są pianki poliuretanowe o różnych gęstościach. Dzięki temu niezmiernie mocny i wytrzymały, klasycznie szyty but, poprzez tłumienie wstrząsów powstających podczas chodzenia, gwarantuje komfort w stopniu prawie identycznym, jak popularne obecnie modele z serii light & fast! Zwieńczeniem perfekcyjnej całości jest trwałe pokrycie szwów wodoszczelnym silikonem, tak by nie wymagało ono specjalnych zabiegów impregnujących.

Buty trekkingowe wysokie Tofane NW GTX RR są produkowane ręcznie we Włoszech, co świadczy o ich najwyższej jakości.


Specyfikacja Techniczna
Rozmiar41, 41,5, 42, 42,5, 43, 43,5, 44, 44,5, 45, 45,5, 46
Opinie Klientów

Podobne produkty